Čestní politici, obzrite sa, veziete na svojich chrbtoch gorily!

Autor: Peter Mikletič | 30.1.2012 o 11:16 | (upravené 30.1.2012 o 11:25) Karma článku: 9,28 | Prečítané:  1923x

Po páde Radičovej vlády v dôsledku fialového komplotu a prevalení kauzy Gorila už nič nemôže byť také ako predtým. Myslím si, že zďaleka nie som jediný, ktorý stratil už aj posledné ilúzie o dobrých úmysloch vedenia asi všetkých „zabehnutých" politických strán. Škandály a kauzy všetkých doterajších politických garnitúr a hlavne následné bezostyšné zatĺkanie alebo popieranie ich existencie zo strany ich politických špičiek ma utvrdzujú v tom, že nepoctivé elementy v týchto stranách majú nakoniec akosi vždy navrch.

Napriek tomu sa aj v mnohých týchto stranách nájde zopár jednotlivcov, ktorí sa javia ako ľudia čestní, ktorí sa nijak osobne nepodieľali na predmetných kauzách, ako ľudia, ktorým ide o prospech občanov, nie o ich vlastné vrecká alebo o záujmy ich straníckych vodcov a mecenášov. Asi však nebudem sám, kto si kladie otázku: Prečo tam zostávajú? Prečo spolupracujú s mnohými nečestnými a vierolomnými ľuďmi, s ktorými by si čestný človek nemal ani ruku podať? Prečo sú tak ticho?

Ja si to vysvetľujem tak, že snáď stále dúfajú, že sa im podarí tie politické strany diskrétne očistiť zvnútra. Postupne tam potichu presadiť príchod novej krvi, čestnosť, novú morálku, správne priority. A postupne vytlačiť von to zlé a prehnité.

To by bolo super, veľmi by som si želal aby boli vo svojom snažení úspešní. Držal som im v tomto smere dlho palce. Dúfal som, že sa Radičovej podarí niečo dosiahnuť v SDKÚ. Dúfal som, že sa Lipšicovi podarí niečo dosiahnuť v KDH. Po udalostiach posledných mesiacov som v tomto smere stratil akúkoľvek nádej, veď ako inak sa dá hľadieť na prevalcovanie Radičovej zo strany straníckeho vedenia SDKÚ alebo Lipšicovu oslabenú pozíciu v KDH, ktorá sa prejavila napríklad pri zostavovaní kandidátnej listiny KDH do volieb? Som presvedčený, že vyššie menovaní nie sú vo svojich stranách úplne osamotení, ale zaiste nie sú ani zďaleka v prevahe a som presvedčený o tom, že ich pozícia slabne (vlastne Radičová to už úplne zabalila). Taktiež (možno naivne) dúfam, že by sa snáď mohli nájsť nejakí čestní politici aj v ďalších stranách spájaných s rôznymi škandálmi a kauzami za posledných 22 rokov,  i keď v prípade viacerých týchto strán mám o tom vážne pochybnosti.

Veria títo „menšinoví" čestní politici stále v to, že dokážu touto diskrétnou cestou niečo zmeniť vo svojich existujúcich stranách, keď sa im to po toľkých rokoch nepodarilo? Ale predovšetkým, uvedomujú si títo „menšinoví" čestní politici, že na svojich pleciach vyvážajú k moci „väčšinové" gorily? Že mnohí ľudia volia ich existujúce strany práve (a len) preto, že si hovoria: „Však je tam ten a ten, však on vyzerá ako čestný človek, tak asi aj tí ostatní nebudú až takí zlí, inak by tam s nimi predsa nezostával." A tak sa spolu s nimi do parlamentu dostane aj to zlé a prehnité a bohužiaľ, zatiaľ sa javí, že to zlé a prehnité zakaždým nakoniec prevážilo. A títo „menšinoví" čestní politici sú za tento negatívny stav jednoznačne a nespochybniteľne spoluzodpovední.

Nenastal už náhodou dnes ten čas, keď by mali títo „menšinoví" čestní politici otvorene vystúpiť a konečne nahlas povedať, že „cisár je nahý"? Nie je už najvyšší čas na to, aby prestali svojim mlčaním kryť svojich nečestných „väčšinových" spolustraníkov? Ja si myslím, že už nie je možné dlhšie čakať.

A preto ich žiadam: Urobte to! Otvorene vystúpte pred verejnosť a označte to skazené vo vašich vlastných stranách. Ukážte tak prstom na tých, ktorí si už nezaslúžia dôveru ľudí vo voľbách. Nerobte už dlhšie kompromisy. Začnite konečne otvorene a pred zrakmi verejnosti tlačiť na dôslednú očistu vlastných strán a na odstúpenie nečestných politikov z vašich volebných kandidátok. A ak sa vám to do volieb nepodarí, tak z takýchto strán vystúpte vy sami. Zhoďte gorily zo svojich chrbtov! Nebuďte už ďalej spolupáchateľmi tejto špinavej gorilej hry!

Je potrebné aby na Slovensku viac nevládli gorily a politici a ich mecenáši konečne prestali rozkrádať túto krajinu!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Podnikateľ sa k školstvu vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?