Gorila je mŕtva!

Autor: Peter Mikletič | 12.4.2012 o 10:06 | Karma článku: 13,22 | Prečítané:  1795x

Zasa sa všetko zametie pod koberec, ako už toľkokrát predtým. Toto počúvam v týchto dňoch od mnohých ľudí. A stále sa mi tomu nechce veriť. Ako je možné takúto obludnú kauzu, ktorá vytiahla tisíce ľudí do ulíc, len tak upratať do zabudnutia?

No ale naozaj, čo iné sa dá očakávať v krajine, kde premiérka začiatkom januára 2012 sľúbi, že príslušníci SIS, ktorých výpovede by mali byť kľúčové pri vyšetrovaní kauzy Gorila, budú zbavení mlčanlivosti (http://aktualne.atlas.sk/radicova-mitrik-zbavi-svojich-ludi-mlcanlivosti/dnes/kauzy/) a dnes máme takmer polovicu apríla a stále sa tak nestalo.

Čo iné sa dá očakávať v krajine, kde sa minister vnútra Lipšic pred voľbami tvári ako najväčší bojovník proti Gorile a štedro kŕmi verejnosť „nádejnými“ informáciami o priebehu vyšetrovania a blížiacich sa vzneseniach obvinení, a po voľbách sa z toho vykľuje iba neskutočne trápna fraška okolo vzneseného a následne stiahnutého obvinenia Pavla Ruska (http://satek.blog.sme.sk/c/294147/Takto-chcu-vysetrovat-Gorilu.html). A akosi sa už po voľbách vôbec neunúva verejnosť informovať o tých drahocenných čiastkových výsledkoch, ktorých zverejnenie vraj nemalo dovoliť Gorilu zamiesť pod koberec (http://hnonline.sk/c1-54582150-lipsic-ciastkove-vysledky-gorily-nedovolia-zamiest-vysetrovanie-pod-koberec).

Čo iné sa dá očakávať v krajine, kde „nezávislé“ médiá systematicky bagatelizujú protesty občanov vlastnej krajiny, ktoré žiadajú len takú samozrejmosť ako je vyšetrenie tejto kauzy a posadenie jej aktérov za mreže?

Čo iné ako upratanie Gorily pod koberec možno čakať od staronového ministra vnútra Kaliňáka, za ktorého ministrovania „vyšetrovanie“ Gorily vyústilo akurát tak do oficiálnej (či už zákonnej alebo nezákonnej) skartácie spisu Gorila (http://udalosti.noviny.sk/politika/19-01-2012/gorila-gaspar-odmieta-nezakonnu-skartaciu-informacie-od-sis.html)? Čosi možno naznačuje aj to, že si tlak verejnosti na vyšetrenie kauzy Gorila už akosi ani nevšíma (http://tv.sme.sk/v/23982/protestujucich-prislo-len-par-kalinak-si-ich-nevsimol.html).

Čo iné sa dá očakávať v krajine, kde je polícia tak spolitizovaná, že vzhľadom na neprimerané personálne právomoci ministra vnútra vo vzťahu k prezidentovi a ďalším funkcionárom Policajného zboru SR (nakoľko policajní funkcionári môžu byť odvolávaní bez uvedenia dôvodu) sa javí byť len poslušným vykonávateľom pokynov politických špičiek a ich mecenášov v pozadí? A politická vôľa na odpolitizovanie polície a sfunkčnenie bezpečnostného aparátu štátu sa akosi nie a nie nájsť už dlhé roky, napriek tomu, že riešenia sú naporúdzi (http://www.99percent.sk/novinky/341-99-vie-ako-skrotit-gorilu).

Kedy už konečne budú vypovedať Haščák, Malchárek, Bubeníková?

A možno už všetci spolu aj s Ficom pokojne popíjajú kolu v Malatinského vilke (http://www.webnoviny.sk/slovensko/minister-malatinsky-prenajimu-vilu-mo/486751-clanok.html), však zjavne sa už niet čoho obávať.

Ako rád by som sa mýlil.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Podnikateľ sa k školstvu vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?