Chuck Norris je mŕtvy, nech žije Chuck Vážny!

Autor: Peter Mikletič | 28.11.2012 o 9:03 | (upravené 28.11.2012 o 14:58) Karma článku: 13,78 | Prečítané:  957x

Prezident Ivan Gašparovič pri vymenovaní Ľubomíra Vážneho za vicepremiéra prekvapujúco múdro povedal: „Vaše rozhodnutia musia vylučovať čo i len náznak korupcie, pretože to je veľmi dôležité.“ Nikto neurobil viac, aby podpredsedu Vážneho sprevádzal tieň podozrenia, ako Róbert Fico, ktorý ho do tejto funkcie navrhol.

Niežeby Slovensko nepotrebovalo odborne kompetentnú koordináciu veľkých investičných projektov štátu; fundovanú koordináciu využívania fondov EÚ; efektívne zabezpečenie Partnerskej dohody na roky 2014 - 2020; ucelenú a zmysluplnú Stratégiu hospodárskeho rozvoja Slovenska na najbližšie desaťročia.

Toto všetko a ešte aj o niečo viac si napísal Ľubomír Vážny do štatútu svojej funkcie a vláda mu to čochvíľa aj odklepne. Isto by stálo za polemiku, prečo je v jednom koši pomiešaná hospodárska stratégia s investičnými akciami a eurofondami. Tieto oblasti nepochybne viac alebo menej súvisia. Aj tak by si však každá z nich zaslúžila mať vlastnú hlavu s dobrým filipom a primeranými kompetenciami.

No keď už to má byť pod jednou strechou, preboha, prečo tomu všetkému musí šéfovať práve Vážny? Existujú oprávnené pochybnosti o jeho politickej, morálnej a nie na poslednom mieste v hierarchii aj intelektuálnej spôsobilosti.

Keby bol Ľubomír Vážny nadaný všetkými potrebnými zručnosťami pre zvládnutie týchto ambicióznych agend, všetky vtipy o Chuckovi Norrisovi by stratili platnosť. Po Vážnom by sa pomenovávali ulice a školy a hollywoodski producenti by sa trhali, aby mohli natočiť o tomto slovenskom „zázrakovi" film.

Prednedávnom vo svojom blogu veľmi trefne vystihol skutočné nadanie nového vicepremiéra kamarát Peter Konček: „Ľubomír Vážny bol od začiatku koník mečiarovského privatizéra Vladimíra Poóra. Ten spolu s Jozefom Brhelom, Ivanom Kiňom, Jurajom Širokým a Fedorom Flašíkom v roku 2000 pochopili, že si musia po zdiskreditovanom Mečiarovi stvoriť nového politického maskota. Vsadili na Róberta Fica a oplatilo sa im to."

Toľko teda k Ľubomírovi Vážnemu a jeho pozadiu. Teraz niečo o jeho úrade. Mala by asi nasledovať prázdna strana bez textu, pretože o žiaden úrad nejde. Vicepremiér bude na svoju činnosť využívať aparát ministerstiev, ústredných a miestnych orgánov štátnej správy a územnej samosprávy. Viď vyššie spomínaný štatút. Takže čo vlastne bude riadiť a koordinovať podpredseda vlády Vážny, keď pod sebou nemá žiaden tím?

Róbert Fico presadil za vicepremiéra pre investície, hospodársku stratégiu a eurofondy človeka bez kreditu, odborných predpokladov a bez aparátu. Načo mu takýto zástupca vo vláde bude? Ľubomír Vážny v inauguračnom (a neuveriteľne mdlom) príhovore premiérovi a prezidentovi povedal, že „pevne verím, že splním vaše očakávania". Áno, prišiel do vlády plniť očakávania. Jeho predchádzajúce pôsobenie však napovedá, že nie očakávania premiéra a hlavy štátu, ale biznis partie, ktorá v nej doteraz nemala zastúpenie. Dostal funkciu, aby bol pri každom vážnejšom kšefte, mal o ňom detailné informácie a mohol tento prísľub dôsledne naplniť.

Javí sa, že tak ako prvú, aj druhú Ficovu vládu ovládajú oligarchovia, ktorí vlastnia jeho stranu. Nie je to len „náznak korupcie", o ktorom hovoril prezident, ale premietnutie akcionárskej štruktúry obchodnej spoločnosti zvanej Smer do vládnej zostavy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Podnikateľ sa k školstvu vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?