Ficova absolútna strata súdnosti

Autor: Peter Mikletič | 9.1.2014 o 12:57 | Karma článku: 22,55 | Prečítané:  7969x

Túžba Róberta Fica po prezidentskej stoličke ho doviedla k zúfalému činu. Niekto, kto sa už na vysokej škole iniciatívne tlačil do KSČ, kto si podľa vlastných slov ani len nevšimol  nežnú revolúciu a o koho dodržiavaní viacerých božích prikázaní musí mať vážne pochybnosti každý súdny človek, sa snaží zaliečať kresťanským voličom skutočne lacným spôsobom vo forme volebného videa poukazujúceho na jeho detstvo prežité v katolíckom prostredí.

No dobre, ak chce Róbert Fico týmto vyznaním nebodaj začať svoj úprimný prerod na vzorného kresťana a chce národu dokázať ako pozitívne ho ovplyvnilo to kresťanské prostredie v ktorom vyrastal, tak by mohol začať napríklad tým, že pravdivo odpovie na otázku, či bol v gorilom byte na Vazovovej popíjať kolu a riešiť kšefty alebo či hlas nápadne podobný Ficovmu hlasu na nahrávke usvedčujúcom Fica z podieľania sa na nezákonnom financovaní Smeru je naozaj jeho hlasom.

A tých pravdivých priznaní by mohlo byť viac, jeho voličov by napríklad určite zaujímalo v koho vreckách skončili provízie z predaja emisií, koľko percent si údajní mecenáši Smeru zvyknú v priemere uchmatnúť z predražených štátnych zákaziek a pod. No ale to by sme asi na začiatok od „štandardného politika" nemohli chcieť tak veľa, taký záchvat pravdovravnosti po toľkých rokoch bezostyšného pôsobenia v politike nemôže byť zdravý.

Ja len dúfam, že mu ľudia na tieto lacné triky nenaletia a budú jednotlivých prezidentských kandidátov posudzovať podľa ich doterajších činov a ich ľudských vlastností a odbornosti a nie podľa schém a predsudkov, ktoré sa im Fico snaží podsúvať svojimi súčasnými aj predošlými vyjadreniami a ťahmi jeho marketingových poradcov. Lebo naozaj nie je dôležité, či kandidát na prezidenta pochádza z Bratislavy alebo z dedinky uprostred Slovenska. Rovnako nie je lepším kandidátom na prezidenta niekto len preto, že vyrastal v robotníckej či roľníckej rodine a nie v rodine intelektuálov alebo lekárov. Tiež by nemalo hrať rolu to, či je príslušníkom národnostnej menšiny alebo väčšinového národa. A napokon by v rozhodovaní voličov nemalo byť podstatné to, či kandidát je veriaci alebo nie, ale skôr to, či sa v svojom živote správa podľa morálnych zásad. To platí o to viac, ak sa niekto zjavne snaží predstierať vyznávanie kresťanských hodnôt iba preto, že takmer 80% jeho potenciálnych voličov má kresťanské vierovyznanie.

Koniec koncov, domnievam sa, že ani v prípade tých kresťanov, pre ktorých je vierovyznanie prezidentských kandidátov dôležitým kritériom, nemôže mať tento trápny Ficov pokus šancu na úspech, nakoľko ani pre nich by nemalo byť dôležité či má niekto sväté prijímanie alebo birmovku a koľko kňazov a rehoľných sestier mal v rodine, ale skôr odpoveď na otázku, či úprimne verí v Boha. A toto z Ficových úst naozaj nezaznelo.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo spája Kmotríka, Výboha či Trnku? Slabosť pre jeden biznis

Skupina najbohatších Slovákov má vyššie ambície ako kaviareň či reštauráciu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Covid sa medzi ľudmi bez domova šíri šialenou rýchlosťou

Prvá vlna ich minula, druhá udrela horšie.


Už ste čítali?