Lipšicov bumerang

Autor: Peter Mikletič | 20.3.2014 o 9:10 | Karma článku: 10,64 | Prečítané:  2873x

Tak Danovi Lipšicovi je na zvracanie. To je síce aj mne z celej tejto špinavej smeráckej antikampane namierenej proti Andrejovi Kiskovi, ale nevšimol som si, že by Danielovi Lipšicovi bolo na zvracanie aj pred parlamentnými voľbami v roku 2012, keď sa jeho priamy podriadený, prezident policajného zboru Jaroslav Spišiak, spolupodieľal hádam na najväčšej diskreditačnej kampani s využitím polície v histórii SR.

Pripomeňme Danielovi Lipšicovi, čo sa vtedy stalo a či mu to aj vtedy nemalo stáť za aspoň miernu žalúdočnú nevoľnosť, avšak v tom prípade skôr zo samého seba ako ministra vnútra, osoby zodpovednej za riadenie príslušného rezortu a teda aj samotného policajného zboru.

Pompézne Spišiakove tlačové besedy podsúvajúce verejnosti ako hodnovernú informáciu, že hnutie 99% sfalšovalo podpisy na podpisových hárkoch potrebných na registráciu politickej strany, vyše tisíc policajtov behajúcich po Slovensku a v rozpore s ustanoveniami Trestného poriadku vyzváňajúcich v nočných hodinách pri dverách a "vyšetrujúcich" ľudí či ozaj podpísali alebo nepodpísali, masovokomunikačné média s palcovými titulkami a hlavnými headlinami večerných správ veselo recyklujúce tieto "zaručene pravdivé" obvinenia.

Podarilo sa. 99% sa do parlamentu nedostalo. Dovtedy tak dôležité vyšetrovanie sa zrazu zastavilo - však načo aj pokračovať, "mission accomplished".

Dva mesiace po voľbách príslušné orgány rozhodli, že sa nestal žiaden podvod s podpismi, a že sa Spišiak dopustil konania, za ktoré by bol disciplinárne stíhaný, keby deň pre vydaním uznesenia prokuratúry nebol opustil Policajný zbor SR.  Toto celé by sa však v normálnej krajine skončilo skôr odsúdením za trestný čin zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Námietky 99% voči zastaveniu trestného stíhania boli prokuratúrou zmetené zo stola. Prokuratúra zjavne nemala, na rozdiel od 99%, ktoré samo podalo námietky voči zastaveniu trestného stíhania, záujem zistiť ako kauza "falšovania podpisov" vznikla a či sa oná slečna XY, ktorej notársky overené "priznanie" (ktoré slečna akosi záhadne stratila a akosi záhadne si ho ešte v ten istý deň "našli na stole" ľudia z SDKÚ, ktorí ho nezištne posunuli do SME) celú "kauzu" spustilo, náhodou nedopustila krivej výpovede.

Mne bolo vtedy na zvracanie a to naozaj úprimne. A je mi na zvracanie vždy, keď si na to spomeniem. Na naše "nezávislé a objektívne" médiá a na našu "vo verejnom záujme" konajúcu políciu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minister Stropnický: Babiš je ako Ronaldo, neposadíte ho na lavičku

Politici sa len tvária, že riešia problémy občanov, to ja neviem, hovorí pre SME odchádzajúci šéf českej diplomacie MARTIN STROPNICKÝ.

KOMENTÁR DÁVIDA TVRDOŇA

Zuckerberg sa vysmial Európe nevídaným spôsobom

Opäť sme sa nič nové nedozvedeli.


Už ste čítali?