Lipšicov bumerang

Autor: Peter Mikletič | 20.3.2014 o 9:10 | Karma článku: 10,64 | Prečítané:  2943x

Tak Danovi Lipšicovi je na zvracanie. To je síce aj mne z celej tejto špinavej smeráckej antikampane namierenej proti Andrejovi Kiskovi, ale nevšimol som si, že by Danielovi Lipšicovi bolo na zvracanie aj pred parlamentnými voľbami v roku 2012, keď sa jeho priamy podriadený, prezident policajného zboru Jaroslav Spišiak, spolupodieľal hádam na najväčšej diskreditačnej kampani s využitím polície v histórii SR.

Pripomeňme Danielovi Lipšicovi, čo sa vtedy stalo a či mu to aj vtedy nemalo stáť za aspoň miernu žalúdočnú nevoľnosť, avšak v tom prípade skôr zo samého seba ako ministra vnútra, osoby zodpovednej za riadenie príslušného rezortu a teda aj samotného policajného zboru.

Pompézne Spišiakove tlačové besedy podsúvajúce verejnosti ako hodnovernú informáciu, že hnutie 99% sfalšovalo podpisy na podpisových hárkoch potrebných na registráciu politickej strany, vyše tisíc policajtov behajúcich po Slovensku a v rozpore s ustanoveniami Trestného poriadku vyzváňajúcich v nočných hodinách pri dverách a "vyšetrujúcich" ľudí či ozaj podpísali alebo nepodpísali, masovokomunikačné média s palcovými titulkami a hlavnými headlinami večerných správ veselo recyklujúce tieto "zaručene pravdivé" obvinenia.

Podarilo sa. 99% sa do parlamentu nedostalo. Dovtedy tak dôležité vyšetrovanie sa zrazu zastavilo - však načo aj pokračovať, "mission accomplished".

Dva mesiace po voľbách príslušné orgány rozhodli, že sa nestal žiaden podvod s podpismi, a že sa Spišiak dopustil konania, za ktoré by bol disciplinárne stíhaný, keby deň pre vydaním uznesenia prokuratúry nebol opustil Policajný zbor SR.  Toto celé by sa však v normálnej krajine skončilo skôr odsúdením za trestný čin zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Námietky 99% voči zastaveniu trestného stíhania boli prokuratúrou zmetené zo stola. Prokuratúra zjavne nemala, na rozdiel od 99%, ktoré samo podalo námietky voči zastaveniu trestného stíhania, záujem zistiť ako kauza "falšovania podpisov" vznikla a či sa oná slečna XY, ktorej notársky overené "priznanie" (ktoré slečna akosi záhadne stratila a akosi záhadne si ho ešte v ten istý deň "našli na stole" ľudia z SDKÚ, ktorí ho nezištne posunuli do SME) celú "kauzu" spustilo, náhodou nedopustila krivej výpovede.

Mne bolo vtedy na zvracanie a to naozaj úprimne. A je mi na zvracanie vždy, keď si na to spomeniem. Na naše "nezávislé a objektívne" médiá a na našu "vo verejnom záujme" konajúcu políciu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo spája Kmotríka, Výboha či Trnku? Slabosť pre jeden biznis

Skupina najbohatších Slovákov má vyššie ambície ako kaviareň či reštauráciu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Covid sa medzi ľudmi bez domova šíri šialenou rýchlosťou

Prvá vlna ich minula, druhá udrela horšie.


Už ste čítali?